Kontakt

Koordynator

Monika Wołodźko
tel: +48 58 76 27 216
e-mail: mw@bibusmenos.pl

Formularz kontaktowy

Oddziały

Wyróżnienie “Premium Partner” od firmy Danfoss Power Solutions

Niezwykle miło nam poinformować, iż po raz pierwszy w historii firmy zostaliśmy wyróżnieni prestiżowym tytułem „Premium Partner” w ramach programu partnerskiego Danfoss Power Solutions Partner Excellence Program 2019, który prowadzony jest przez firmę Danfoss – jednego z naszych kluczowych dostawców.

Zobacz więcej

Wydłużenie pracy podzespołów hydraulicznych

Firma Hydrotechnik jako lider w dziedzinie pomiaru przepływu, ciśnień, temperatur itp. układów hydrauliki siłowej, wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów, wprowadzając do swojej oferty nowe czujniki oraz gotowe urządzenia.
Zobacz więcej

Rozdzielacze ECO 80 firmy Danfoss

Firma Danfoss, zajmująca się hydrauliką mobilną, rozszerzyła swoją ofertę o nowe rozdzielacze ECO 80. Tak jak znana już na rynku rodzina PVG, ECO 80 posiada modularną konstrukcję, co pozwala na łatwiejsze projektowanie układów oraz dopasowanie rozdzielacza do wymagań aplikacji. ECO 80 poprawia pracę dzięki szerokiemu wachlarzowi sterowania oraz konstrukcji, minimalizującej opory przepływu – zwiększona produktywność i mniejsze straty energii. Seria ECO 80 idealnie nadaje się do rozwiązań, gdzie potrzebna jest wysoka niezawodność i niewielkie gabaryty – rolnictwo, małe dźwigi, śmieciarki, koparki itp.

Zobacz więcej

Pomiar zanieczyszczenia cieczy hydraulicznych dzięki urządzeniu Patrick firmy Hydrotechnik

W celu zapewnienia jak najdłuższej żywotności podzespołów, takich jak rozdzielacz hydrauliczny, pompa hydrauliczna (zębata lub tłoczkowa) i silnik hydrauliczny, które uzbrajane są w coraz to nowsze rozwiązania techniczne, należy pamiętać o jakości i czystości oleju, przy udziale którego pracują. Firma Hydrotechnik wychodzi naprzeciw klientom i prezentuje proste urządzenie pozwalające na szybki pomiar zanieczyszczeń oleju cząsteczkami stałymi.

Zobacz więcej

Pompy zębate TUROLLA – maksymalna redukcja hałasu

Właściwe dbanie o środowisko naturalne odnosi się w dużej mierze do poziomu dźwięku, który emitują wszelkiego rodzaju maszyny. Jeżeli są one wyposażone w układy hydrostatyczne, powinny posiadać odpowiednio zoptymalizowany oraz zredukowany poziom hałasu, który generują. Głównym źródłem hałasu w takim układzie jest pompa zębata, dlatego należy zadbać o odpowiedni dobór tego komponentu w układzie hydrostatycznym. Pompy zębate shhark® marki Turolla posiadają niezwykle niski poziom hałasu w porównaniu z dostępną ofertą rynkową.

Zobacz więcej

miniBOOSTER

Wzmacniacz ciśnienia miniBOOSTER – innowacyjne rozwiązania w budowie maszyn i urządzeń górniczych.

Wzmacniacz ciśnienia HC6D2W miniBOOSTER oferuje bogaty zakres dedykowanych rozwiązań, opracowanych w celu obniżenia kosztów eksploatacji i energii, dzięki podnoszeniu ciśnienia instalacji w zakresie 20 – 5000 bar. Wzmacniacz pozwala uzyskać wysokie ciśnienie cieczy roboczych, przy jednoczesnym zachowaniu niskiego ciśnienia w układzie. Do zbudowania urządzenia wykorzystano komponenty niskociśnieniowe, co eliminuje konieczność aplikowania drogich elementów wysokociśnieniowych. Ponadto elementy niskociśnieniowe można w prosty sposób zintegrować z dowolnym układem.

Zobacz więcej